Hlavní obsah

Ženy v kempu u Lipna odzbrojily útočníka s nožem a zahnaly ho do lesa

Nepříjemnou návštěvu měly tři ženy v jednom z kempů u lipenské vodní nádrže. Obtěžoval je tam opilec, který jim vyhrožoval zabitím i podpálením karavanu, a navíc se i vyzbrojil. Návštěvnice však měly pro strach uděláno, muže přemohly a vyhnaly ho do lesa.

Foto: Policie ČR

Útočníka u Lipna vystopoval policejní pes

Článek

Incident se odehrál v úterý v podvečer. „V jednom z kempů u lipenské vodní nádrže začal podnapilý muž obtěžovat trojici žen a slovně je napadal. Následně jim začal vyhrožovat zabitím a podpálením karavanu,“ popsal události v kempu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Zdůraznil, že ženy si však počínaly nebojácně. „Když útočník vytáhl nůž, nezaváhaly a společnými silami muže odzbrojily. Tak ho přitom vyděsily, že před nimi utekl do lesa,“ konstatoval policejní mluvčí.

Policisté, kteří byli přivoláni na místo, požádali o pomoc kynology a služební pes pak podezřelého vystopoval v nedaleké chatové oblasti Karlovy Dvory.

Po zadržení policisté muže umístili na protialkoholní záchytnou stanici. „Jakmile vystřízliví, bude se zodpovídat minimálně z podezření z trestného činu nebezpečného vyhrožování,“ dodal mluvčí.

Výběr článků

Načítám