Hlavní obsah

Ženu v nouzi obírali o důchod a nutili k podpisům úvěrů

16. 5. 2014, 16:45 – Most
Právo, koc

Případem lidského hyenismu se zabývala mostecká policie. Obětí byla 46letá žena, která před časem přišla o střechu nad hlavou. Pomoc jí nabídla 37letá žena, se kterou se dala do řeči na ulici. Poskytla jí bydlení u ní doma. Později ale ženě brala peníze a spolu s 43letým mužem ji bila.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ilustrační snímek

Článek

Pachatelku policie v těchto dnech obvinila ze zločinu loupeže a přečinu vydírání. „Ženě odcizila osobní doklady a poté, co to poškozená zjistila, měla jí vyhrožovat násilím, pokud to někomu řekne,“ uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Žena, která neměla kde bydlet, mlčela a trpěla i další útoky své „zachránkyně”. „Obviněná dovedla ženu do různých obchodů, kde ji nutila, aby podepsala smlouvy na pořízení televizoru a tabletu na splátky. Naštěstí byl úvěr vždy zamítnut. Také v bance ženu nutila k podpisu smlouvy, a když to odmítla, tak ji venku zbila,“ popsala mluvčí brutalitu.

Brali jí důchod

Ženu v nouzi bil i 43letý muž, v Lounech na ulici ji udeřil tak silně, že upadla. Pak jí z ruky vytrhl invalidní důchod. A pak, o měsíc později, i další. Muž čelí obvinění ze zločinu loupeže ve spolupachatelství.

O důchod poškozená přišla i poté, co se jí „ujala” další osoba. „Osmatřicetiletá žena na své sliby brzy zapomněla. Na ulici v Mostě ženě sebrala důchod a opět jí vyhrožovala násilím, pokud o tom řekne policii. Poškozenou připravila o více než šest tisíc korun,“ dodala Světláková.

Za zločin loupeže hrozí všem třem aktérům až desetiletý pobyt ve vězení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků