Hlavní obsah

Ženě z Chebska sebrali děti a nutili ji k prostituci. Kuplíři dostali po 20 letech podmínky

Podmíněné tresty uložil ve středu Krajský soud v Plzni dvojici kuplířů, která před dvaceti lety nutila svoji známou k prostituci. Jako páku na ni tehdy využili výhrůžky, že ublíží jejím malým dětem, které jí sebrali. Kromě trestu musí Peter Marcus Felzmann (57) a Bohuslava Reitmeierová (50) poškozené zaplatit milionové odškodné za způsobené příkoří.

Foto: Patrik Biskup, Novinky

Rozsudek si vyslechla jen obžalovaná

Článek

Obžalovaní podle zatím nepravomocného rozsudku v březnu 2006 odebrali tehdy 26leté ženě čerstvě narozenou holčičku a dvouletého chlapečka s tím, že pokud se nepodvolí jejich požadavku provozovat pro ně sexuální služby, už nikdy své děti neuvidí.

Pod pohrůžkou střelné zbraně pak poškozenou donutili, aby s nimi odjela do Německa, kde jí sebrali doklad totožnosti a musela pracovat v tamním nevěstinci. Ženě se podařilo z nočního klubu asi po týdnu utéci a před obžalovanými se ukrýt.

Případ podle předsedy senátu Tomáše Boučka náhodou vyšel najevo až v roce 2020. V mezidobí skončily oběti děti v pěstounské péči.

„O vině obžalovaných jsme neměli pochybnosti. Klíčová pro nás byla výpověď poškozené, která je podle znalkyně věrohodná. Její verzi příběhu podpořily i výpovědi některých svědků,“ konstatoval Bouček.

V případě rozhodování o uloženém postihu soud o nepodmíněném trestu ani neuvažoval. „Nedokážeme si představit, že po 20 letech je třeba působit na oba obžalované přímým výkonem odnětí svobody. Navíc jim výrazně polehčuje předchozí řádný život, ale i ten dosavadní od spáchání trestné činnosti až do dnešního vyhlášení rozsudku,“ konstatoval předseda senátu.

Soudu se vyhýbá

Na místě je podle něj náhrada škody. „Poškozené byly nezákonně a proti její vůli odňaty dvě malé děti a už se jí je nepodařilo získat zpět. To byl následný efekt a důsledek trestné činnosti,“ uzavřel soud.

Hlavního líčení se účastnila pouze obžalovaná. Felzmann, který je občanem Německa, se soudnímu řízení vyhýbá.

Související témata:

Výběr článků

Načítám