Hlavní obsah

Vyšinutí lidé propíchali zdravotníkům z kladenské nemocnice pneumatiky u aut

3. 12. 2021, 13:58

Policie vyšetřuje poškození vozidel zdravotníků u urgentního příjmu nemocnice v Kladně, ke kterému došlo v noci na neděli. Motiv zatím není jasný. Policisté nechtěli spekulovat, zda mohlo jít o další ze záměrných útoků na zdravotníky a veřejně známé osobnosti v souvislosti s covidem-19 a očkování proti němu, které se v poslední době objevují. Neoficiálně ale připustili, že to nevypadá na běžný vandalský čin.

Foto: Policie ČR

Jedno z poškozených vozidel

Článek

Podle informací z nemocnice mělo být poškozeno až 12 aut, policii však bylo nahlášeno zatím šest vozidel.

„Auta měla propíchané pneumatiky, rozbitá zrcátka a poškrábaný lak. Škoda zatím přesně nebyla vyčíslena, ale půjde do desítek tisíc korun. Případ policisté vyšetřují jako trestný čin poškození cizí věci, za který hrozí až rok vězení,“ řekla Novinkám mluvčí policie Michaela Richterová.

Foto: Policie ČR

Poškozená auta před urgentním příjmem

Policie řeší útoky antivaxerů na propagátory očkování

Foto: Policie ČR

Poškozená auta před urgentním příjmem

Novinky ve čtvrtek informovaly, že skupina tzv. antivaxerů pravidelně navštěvuje veřejně známé lidi propagující očkování občanů proti koronaviru. Aktivisté těmto lidem nadávají pod okny domů, zvoní jim na zvonky nebo za nimi chodí na pracoviště.

Policie uvedla, že vnímá sílící útoky a projevy agresivity „vůči autoritám z oboru zdravotnictví, ústavním činitelům i zdravotnickému personálu”.

Babišův „pokus o atentát“ se odehrál už před devíti dny. Pachatel skončil v Bohnicích

„Pachatele čtyř z pěti mediálně známých útoků, ke kterým došlo v posledních dnech, jsme dopadli a vedeme s nimi řízení,“ uvedlo policejní prezidium na Twitteru, aniž by specifikovalo, o jaké útoky jde.

Policisté dále uvedli, že specialisté na kybernetiku monitorují internet, kde dochází k vyhrožování různým lidem. V souvislosti s tím už policie stíhá desítky lidí, kterým za nebezpečné vyhrožování hrozí až tři roky za mřížemi.

Muž vyzbrojený betonářskou tyčí řádil na ministerstvu zdravotnictví

Reklama

Související témata:

Výběr článků