Hlavní obsah

Za týrání psa poslal děčínský soud muže do vězení

31. 1. 2019, 15:32 – Děčín

Za týrání psa poslal děčínský okresní soud dnes Ondreje Hována na 21 měsíců do vězení. Proti nepodmíněnému trestu se šestadvacetiletý mladík na místě odvolal, rozsudek tak není pravomocný a případem se bude zabývat krajský soud. Uvedla to mluvčí děčínského soudu Lenka Lasovská. Zvíře, které má trvalé následky, zachránil před rokem strážník městské policie.

Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Ilustrační foto.

Článek

Muž podle soudu ani ne roční zvíře surově a opakovaně bil, zlomil mu čelist, vykopl několik zubů, několikrát ho bodal nožem. Pes také přišel o jedno oko. Majitel křížence labradora se k činu přiznal, ale tvrdil, že ho pes napadl. Vzhledem k opakovanému týrání soudkyně uvedla, že nešlo o nutnou obranu.

Zvířeti způsobil muž trvalé následky, nevidí a má potíže s příjmem potravy. Státní zástupkyně navrhovala trest podmíněný, po vyhlášení rozsudku si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Podle soudkyně bylo nutné při rozhodování o trestu přihlédnout mimo jiné k závažnosti činu. Pes byl opakovaně bodnut nožem, muž mu téměř uřízl ucho a málem ho ubil nohou od stolu. Muž má jeden záznam v trestním rejstříku a skutku se dopustil necelé tři roky poté, co opustil brány vězení.

Po spáchání skutku nechal muž psa podle soudkyně několik dní bez pomoci. „To, že byl pes zachráněn, není v důsledku pozitivního přičinění obžalovaného,“ uvedla soudkyně. Obžalovaný podle ní neprojevil žádnou sebereflexi, nekontaktoval město, že by uhradil náklady na ošetření zvířete. Trest ukládal soud v polovině trestní sazby.

Reklama

Související články

Výběr článků