Hlavní obsah

Z areálu v Prostějově kvůli požáru evakuovali 60 lidí, škoda 1,5 milionu

Škodu za 1,5 milionu korun způsobil požár ve filtračním zařízení v průmyslovém areálu v Prostějově. Hasily ho tam ve čtvrtek dopoledne tři jednotky. Šedesát osob muselo být evakuováno. Nikdo nebyl zraněn. Příčinu na místě zjišťuje vyšetřovatel.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Požár v průmyslovém areálu v Prostějově

Článek

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Prostějova a jejich dobrovolní kolegové z Žešova a Vrahovic. „Využita byla výšková technika, protože plameny se rozšířily i na střechu haly. K hašení uvnitř jsme využili hasicí přístroje s kysličníkem uhličitým. Kvůli velké spotřebě byla povolána i tzv. Sněhurka, speciální kontejner se zásobou CO2 hasicích přístrojů,“ informovala ve čtvrtek odpoledne mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Hasiči zasahovali v dýchací technice. „Filtrační zařízení jsme částečně rozebrali, abychom se dostali ke skrytým ohniskům a zabránili šíření, využili jsme termokameru,“ konstatovala mluvčí s tím, že škodu hasiči budou ještě upřesňovat.

Související témata:

Výběr článků

Načítám