Hlavní obsah

Víc než 12 let důchodce z Klatovska mlátil manželku. Dostal podmínku a musí se léčit

6. 6. 2023, 15:37

První facku dostala od manžela před 12 lety. Později už surové útoky 71letého seniora z Klatovska na jeho o tři roky mladší partnerku byly téměř na denním pořádku. Vše vyvrcholilo loni na podzim, kdy Václav C. ve vzteku ženu skoro půl hodiny držel pod krkem a mlátil ji pěstmi do hlavy. Za týrání osoby žijící ve společném bydlení se se státní zástupkyní dohodl na podmíněném trestu a ochranném psychiatrickém léčení. Klatovský soud v úterý dohodu schválil.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Obžalovaný se doznal. Dosud nebyl nikdy trestán. Za důležité považuji i uložené léčení,“ vysvětlil předseda senátu Jan Kasal, proč dohodu posvětil. Seniorovi přitom hrozilo až deset let vězení.

Manželka ho přes to všechno vzala na milost a opět sdílejí společnou domácnost.

Dvojice spolu žije od roku 1975 a mají spolu dvě děti. Podle svědků z okolí rodiny se už od počátku choval obviněný muž k manželce nadřazeně a rozkazoval jí, jako by byla jeho služka. Žena se před ním často musela schovávat v kotelně.

„Je to sprostý hulvát, který si nebere servítky. Má výbušnou povahu, rozčílí se i kvůli úplné maličkosti. Když byla jeho manželka po ruce, tak si na ní vybil zlost,“ popsal situaci blízký člen rodiny s tím, že z něj žena měla strach a raději mu neodporovala.

Státní zástupkyně dospěla k závěru, že se důchodce vůči ženě dopouštěl fyzického násilí po delší dobu. „Vedle bezdůvodného bití ji ponižoval, urážel a různými zákazy se jí snažil sociálně izolovat,“ konstatovala žalobkyně.

Sama poškozená popsala, že v posledních třech letech na ni manžel útočil dvakrát i třikrát týdně.

„Napadení vždy začal nadávkami, že jsem kráva, kurva a pí… Pak následovaly rány pěstí do hlavy a kopance do zadku. Někdy mě chytil za čelist a mačkal ji. Jednou mě také skopnul ze schodů z půdy,“ vypověděla žena.

Pavel Houdek: Z hluboké bažiny domácího násilí se oběť bez pomoci nevyhrabe

Příběh Valérie: Nutil mi prášky na spaní, opilý nás málem zabil. Policie mě zklamala

Reklama

Související témata:

Výběr článků