Článek
Rozruch kolem útulku Bouchalka na okraji Buštěhradu na Kladensku spustili letos koncem zimy dobrovolníci, kteří tady vypomáhali. Podle nich tady údajně docházelo k týrání a nezákonnému utrácení psů. Od té doby začalo vyšetřování, které nyní patrně spěje ke konci.
„Potvrzujeme, že provozovatelce útulku byl na počátku června doručen protokol o kontrole. V jejím rámci bylo zjištěno několik porušení platné legislativy,“ oznámil nyní mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.
„V současné době běží provozovatelce zákonná doba pro podání námitek. Do jejího skončení a případného vypořádání podaných námitek nebudeme sdělovat detaily,“ odmítl Vorlíček konkretizovat, jaká pravidla podle kontrolorů porušila.
Majitelka útulku Eugenie Sychrovská ČTK bez dalších podrobností řekla, že bude spolu se svou právní zástupkyní podávat odvolání. Její podnikání přitom ověřuje také kladenská hospodářská kriminálka. „Pokračuje prověřování důkazů a vyšetřování. Zatím nebyl nikdo obviněn,“ řekla ve středu středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová.
Úroveň péče o psy v útulku Bouchalka kritizoval například spolek Unie práv zvířat a někteří dobrovolníci, kteří tu vypomáhali. Útulek byl do letošního roku v regionu jediný, Kladno a desítky dalších obcí s ním měly smlouvu o umísťování zatoulaných psů. Některé radnice si tady samy provedly kontrolu. Situace přiměla například vedení Kladna k úvahám o zřízení vlastního útulku.


