Hlavní obsah

Vedoucí přijal trest za zneužívání dětí

15. 9. 2005, 14:20 – VYŠKOV
Právo, Petr Knötig

Spokojenost s podmíněným trestem byla patrná ve tváři 32letého vedoucího Martina Štěpánka z Křenovic na Vyškovsku, kterého ve čtvrtek potrestal Okresní soud ve Vyškově za pohlavní zneužívání 20 měsíci vězení s podmíněným odkladem na 4 roky. K tomu musí absolvovat ambulantní ochranné léčení.

Článek

Vše si vysloužil za to, že v letech 1993 až 2003 osahával a nutil k orálnímu sexu chlapce ve věku 9 do 13 let, kteří byli členy oddílu Tuláci, který vedl. "K trestné činnosti došlo buď v jeho bydlišti nebo na akcích oddílu, a to po celé republice. Na některých chlapcích prováděl felaci, některé jen hladil na těle a genitáliích," uvedla v obžalobě státní zástupkyně.

Mladý muž, který měl v obci dobrou pověst a velmi dlouho nikdo nedokázal uvěřit, že by se něco takého mohlo stát, se ke všemu přiznal a připustil, že se mu mladí chlapci líbí. Při jeho výpovědi a výslechu poškozených či svědků vyloučil senát veřejnost, aby ochránil pověst dnes již dospívajících či dospělých mladých mužů.

Současně však nikdo nedokázal pochopit, že se obžalovanému celých 10 let dařilo úchylku tajit.

Bývalá přítelkyně objevila jeho sbírku fotek

Případ se policii podařilo odhalit díky družce obžalovaného, která zcela náhodou objevila v jeho nočním stolku fotografie mladých mužů ve spodním prádle a také našla diář, ve kterém si zapisoval všechny své kontakty a měl tam i poznámky, kdy a s kterých z chlapců měl sexuální kontakt.

Podle znalců je Martin Štěpánek člověkem, který trpí vrozenou deviací homosexuální pedofilie, kterou lze léčbou utlumit nebo vyléčit. Proto se znalci shodli na tom, že jeho pobyt na svobodě není nebezepčný, pokud se bude léčit. "Obžalovaný byl ohrožen sazbou od 2 do 10 let, ale protože vše doznal a spolupracoval při objasnění, uložili jsme mu podmíněný trest s ochranným léčením," dodala předsedkyně senátu Lenka Kalová. Rozsudek je pravomocný, protože se státní zástupkyně i obžalovaný vzdali práva na odvolání.

Reklama

Výběr článků