Hlavní obsah

Učitel na šumperské škole se zamkl s žáky v učebně a měl si je fotit

6. 12. 2016, 15:23 – Šumperk

Šumperští policisté se začali zabývat nestandardním chováním pedagoga z jedné ze základních šumperských škol, jejíž vedení na něj podalo oznámení. Podle něj se učitel koncem minulého týdne zamkl s několika žáky čtvrté třídy v učebně. Na událost upozornila vychovatelka, která si pro chlapce přišla, aby je odvedla do družiny. Informuje o tom v úterý Šumperský a Jesenický deník.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Informaci o tom, že se událost prověřuje, policie potvrdila, nikdo dosud nebyl obviněn. Deník uvedl, že učitel údajně na mobilní telefon fotografoval chlapce svlečené v prádle a vysvětloval to tím, že šlo o projekt do hodin angličtiny.

"Policie ve čtvrtek 1. prosince v podvečer přijala oznámení od vedení základní školy k možnému protiprávnímu jednání. Policie se základní školou úzce spolupracuje, ale vzhledem k tomu, že je věc na samém počátku šetření, nebudeme prozatím poskytovat žádné další informace," řekla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková.

Ředitel základní školy Hynek Pálka deníku řekl, že jde o nešťastnou událost. "O žádném projektu jsem nevěděl. Později se ukázalo, že byl skutečně nepodařený, ani dětem se nelíbil. Nyní čekáme, co policie vyšetří," řekl deníku Pálka.

Uvedl, že je zcela nepřijatelné, aby se učitel kdekoli ve škole s dětmi zamykal. Děti však podle něj nebyly vystaveny žádnému násilí či nátlaku. Poté, co se vedení školy obrátilo na policii, učitel nastoupil dovolenou a na začátku tohoto týdne ukončil ve škole pracovní poměr, řekl deníku ředitel.

Reklama

Výběr článků