Hlavní obsah

Studenti na Vysočině kradli naftu z náklaďáků a bagrů

Třebíč

Přilepšit si k chudému studentskému životu se rozhodla čtveřice mladých hochů z Třebíčska. Dva středoškoláci společně s kamarádem navštěvujícím teprve základní školu a ještě jedním kumpánem se rozhodli výhodně prodávat naftu. Bohužel pohonné hmoty získávali krádežemi zejména z odstavených bagrů a náklaďáků.

Foto: Policie ČR

Teenageři se na své zlodějské výpravy vydávali s kanystry v kufru.

Článek

V druhé polovině března se v okolí Třebíče náhle zvýšil počet krádeží pohonných hmot. V průběhu několika týdnů se záhadně začala ztrácet i v okolí Moravského Krumlova, a dokonce i na Znojemsku. Jenže to už kriminalisté byli na stopě skupiny čtyř kluků.

„Zarážející je v tomto případě nízký věk skupiny, neboť dva z nich jsou ve věku patnáct a sedmnáct let a zbývající dva jsou dvacetiletí,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že všichni mladíci už si v těchto dnech vyslechli obvinění.

Parta jezdila na vytipovaná místa autem a v kufru vozila prázdné kanystry. „Většinou na místě odcizili pohonné hmoty z více zaparkovaných vozidel nebo pracovních strojů. Někdy odšroubovali či vylomili víčko nádrže, v dalších případech prořízli hadici nebo nádrž provrtali. Škoda způsobená poškozením se tak někdy pohybovala v desítkách tisíc korun,“ popsala Kroutilová.

Celkem takto skupina ukradla kolem tří tisíc litrů nafty. Tu kluci rozprodávali za výrazně nižší ceny, peníze si rozdělili a použili pro svou potřebu. Celková škoda ovšem výrazně narostla právě poškozením nádrží, policisté ji tak vyčíslili na 300 tisíc korun.

Výběr článků

Načítám