Hlavní obsah

Srážka vlaku s náklaďákem na Liberecku si vyžádala několik zraněných

28. 12. 2010, 12:09 – Liberec • Aktualizováno 28. 12. 2010, 14:33
Novinky, ČTK, Petr Nový

Nákladní automobil se v úterý před polednem srazil s vlakem na železničním přejezdu u nádraží ve Stráži nad Nisou na Liberecku. Při nehodě byl těžce zraněn řidič nákladního vozu, strojvedoucí a jeden cestující byli zraněni lehce.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Odstraňování následků střetu nákladního vozu s vlakem.

Článek

Nehoda se stala čtyři minuty před půl dvanáctou, vlak jel z Frýdlantu do Liberce. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Provoz na trati je zastaven,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlaky z Liberce do Mníšku nejezdí, nahradí je postupně autobusy.

Po nočním sněžení v Libereckém kraji přibývá dopravních nehod, většinou se ale zatím obešly bez zranění. Ve Stráži se mimo jiné střetla také dvě osobní auta v Londýnské ulici, další srážka osobních aut je hlášena z Jablonce. Problémy jsou i na silnici I/9 u Svoru na Českolipsku, kde jeden jízdní pruh blokuje porouchaný kamión.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Odstraňování následků střetu nákladního vozu s vlakem.

V Libereckém kraji napadlo přes noc až 20 centimetrů sněhu a stále sněží. I hlavní tahy jsou zasněžené a mohou klouzat. Silničáři radí jezdit se zvýšenou opatrností, teploty klesají až k devíti stupňům pod nulou a sůl na vozovkách ztrácí účinnost.

"Do horských oblastí by neměli vyjíždět motoristé bez zimní výbavy, zimní pneumatiky by měly mít dostatečnou výšku vzorku, doporučujeme sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla," řekl Michal Hanč z Krajské správy silnic Libereckého kraje.

Reklama

Související témata:

Výběr článků