Hlavní obsah

Soud posvětil vydání Poláka hledaného za prodej marihuany. Po 17 letech byl zatčen v ČR

28. 3. 2023, 10:34

Pražský vrchní soud posvětil vydání Krzysztofa Zdzislawa Pawluse do Polska. Tamní justice po muži pátrala 17 let pro podezření ze závažné drogové kriminality a rozsáhlých krádeží aut. Šestačtyřicetiletého cizince, který se vydával za svého mrtvého bratra, zadržela policie v České republice na sklonku loňského roku. Rozhodnutí soudu Právu potvrdil Polákův právní zástupce Rostislav Netrval.

Zatčený Polák přichází k vydávacímu souduVideo: Patrik Biskup, Právo

 
Článek

Na Pawluse vydaly mezinárodní zatykač soudy v Katovicích a Lodži. Z trestního spisu vyplývá, že vedl organizovanou zločineckou skupinu, která ve velkém obchodovala s drogami.

„Na území Holandska pěstovali marihuanu, ze které po následné sklizni vyráběli značné množství drog a pašoval je do Polska,“ stojí v zatykači. V roce 2005 byl Pawlus odsouzen, ale do výkonu trestu nenastoupil. Od té doby se také skrýval a dál podle polských kriminalistů páchal trestnou činnost.

Jak Právo zjistilo, hledaný zločinec se v poslední době zdržoval v Mikulově, kde údajně žil se svojí českou přítelkyní. Při kontrole předložil doklady svého bratra, který je už šest let po smrti. Prozradily ho až otisky prstů, podle kterých policisté zjistili, že je na něj vydán zatykač.

Konopný aktivista si odpykal přes polovinu šestiletého trestu. Přesto zůstává ve vězení

Reklama

Související témata:

Výběr článků