Článek
Vše se odehrálo ve středu nad ránem na čerpací stanici ve Valdštejnské ulici v Doksech. Probuzení pro unaveného mladého Slováka nebylo příjemné, ve svém autě uviděl neznámého muže.
„Ten vůz urychleně opustil, ale neodešel s prázdnou. Z přední sedačky odcizil odpočívajícímu řidičovi iPad v hodnotě 20 tisíc korun a sportovní tašku s osobními věcmi. Tu následně v panice venku odhodil a s tabletem zmizel ve tmě,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.
Řidič za neznámým zlodějem vyběhl a chtěl ho zadržet, ale nepovedlo se mu to, proto přivolal policisty. Ti po několika hodinách zjistili, že slovenského řidiče okradl šestadvacetiletý muž z Prahy, který si kolem půl páté ráno přišel na benzinku koupit cigarety.
„Přitom postřehl, že opodál stojí nastartované Audi Q7, a šel ho prý zkontrolovat. I když na zadní sedačce viděl spícího řidiče, vzal za kliku a dostal se dovnitř, protože se majitel nezamknul,“ dodala Baláková.
Zloděj měl podle ní kriminální minulost. Policisté mu ve zkráceném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.