Hlavní obsah

Řidič mercedesu najížděl na policisty, na útěku ho vyčenichal pes

25. 2. 2014, 23:06 – Cheb
Právo, zaš

Najížděním na policisty a úprkem se spolujezdkyní skončila nedělní jízda mercedesem pro 34letého muže z Františkových Lázní. Muži, který nevlastní řidičák a auto řídil bez svolení majitele, nyní hrozí až šest let vězení.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Řidič mercedesu začal ujíždět směrem na obec Libá poté, co ho policisté u Františkových Lázní vyzvali k zastavení. Strážci zákona začali vozidlo ihned pronásledovat. „Při pokusu o jeho předjetí měl ale řidič mercedesu rychle změnit směr a začít najíždět na služební vozidlo policie,“ sdělila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Scéna jako z akčního filmu se odehrála na polní cestě u obce Hůrka. Zdálo se, že řidič mercedesu je v koncích. Policisté vystoupili z vozu a vyzvali ho, aby vystoupil. „Ten na výzvy nereagoval a měl se rozjet proti nim, kdy oba policisté museli uskočit stranou. Poté pokračoval v jízdě přes pole směrem k silnici I/6, kde jízdu ukončil a společně se spolujezdkyní utekl,“ uvedla Krejčí.

Policisté na místo přivolali služebního psa, který řidiče i jeho spolujezdkyni vyčenichal. Strážci zákona v průběhu vyšetřování zjistili, že 34letému muži soud v Chebu sebral řidičák. Mercedes navíc pachatel užíval neoprávněně. Bez souhlasu majitele s ním odjel z garáže, do které měl přístup.

Chebští kriminalisté muže obvinili z trestných činů užívání cizí věci, maření úředního rozhodnutí a vykázání a zločinu násilí proti úřední osobě.

Reklama

Související témata:

Výběr článků