Hlavní obsah

Případ aktivistky Krejčové se vrátí před soud

21. 11. 2016, 18:41

Nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt nad aktivistkou Kateřinou Krejčovou, která podle obžaloby na loňské demonstraci v Praze napadla policistu a zranila ho. V pondělí o tom informovala Česká televize. Krejčová byla za incident původně odsouzena k měsíční podmínce, Městský soud v Praze ji ale v půlce dubna obžaloby zprostil.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Kateřina Krejčová u soudu letos v dubnu

Článek

Případ se stal loni v červenci, kdy v centru Prahy protestovalo několik set lidí proti imigraci a uprchlickým kvótám. Policisté zasáhli proti levicovým aktivistům, kteří chtěli průvod demonstrantů zablokovat. Předtím prý tyto levicové aktivisty vyzvali, aby vyklidili prostor, to ale někteří protestující včetně Krejčové odmítli.

Žena podle obžaloby napadla policistu poté, co na zemi zaklekl jejího přítele. Údajně mu praštil hlavou o zem, čímž mu vyrazil zub. Krejčová policistovi podle obžaloby skočila na záda a trhla mu ramenem. Policista si později stěžoval na bolest, kvůli pohmoždění kloubu byl týden na neschopence. Krejčová se hájila tím, že policisté jejího přítele týrali, a proto musela zakročit, i když věděla, že se tím vystavuje riziku trestního stíhání.

Původně podmínka

Za násilí proti úřední osobě hrozily ženě až čtyři roky vězení. Obvodní soud pro Prahu 1 uložil Krejčové letos v únoru měsíční podmínku s roční zkušební dobou. [celá zpráva]

V dubnu ale odvolací soud aktivistku obžaloby pravomocně zprostil. Předsedkyně soudního senátu tehdy označila jednání Krejčové za bagatelní. [celá zpráva]

Nejvyšší soud nyní osvobozující verdikt zrušil. Justice se tak bude případem zabývat znovu.

Reklama

Výběr článků