Článek
„V brzkých ranních hodinách jsme vyjeli k požáru nízké budovy. V budově se nacházelo devět lidí, přičemž dva jsme předali do péče záchranné službě. Dalších sedm bylo evakuováno,“ uvedli hasiči ve čtvrtek na síti X.
Hořet začalo v Bílkově ulici čtvrt hodiny před pátou hodinou ráno.
Hasiči na místo poslali dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky. Záchranná služba vyslala posádky záchranářů a vůz s lékařem.
„Na místě bohužel jeden pacient zemřel, lékař musel konstatovat smrt, druhého nadýchaného pacienta vezeme do hyperbarické komory Nemocnice Na Homolce,“ uvedla mluvčí záchranné služby Monika Nováková.
Policie bude na místě požáru provádět ohledání i za pomoci psa určeného na vyhledávání akcelerantů. Případem se bude zabývat mimo jiné krajský vyšetřovatel. Policie zatím nezná totožnost mrtvého. Objekt zřejmě sloužil jako ubytovna. Požár způsobil škodu zhruba tři miliony korun.