Hlavní obsah

Práškovací letadlo spadlo do požární nádrže

17. 7. 2013, 12:35 – Žlunice
Právo, ČTK, pra

Práškovací letadlo se z doposud nezjištěných příčin zřítilo ve středu dopoledne do požární nádrže ve Žlunicích na Jičínsku. Zraněného pilota museli záchranáři z kabiny letadla vyprostit pomocí speciální techniky.

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Havarované práškovací letadlo ve Žlunicích na Jičínsku

Článek

Letadlo do nádrže plné vody spadlo před 10.00. Příčina pádu letadla je zatím neznámá a bude ji vyšetřovat Úřad pro vyšetřování leteckých nehod a policie.

„Po vytažení ven byl pilot předán do péče lékaře a záchranářů, kteří jej po nezbytném ošetření transportovali do nemocnice,“ doplnila mluvčí královéhradeckých krajských hasičů Martina Žahourková.

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Pilota záchranáři vyprostili s pomocí speciální techniky

Podle mluvčího zdravotnických záchranářů Tomáše Ježka pilotovi chtěli pomoci svědci události, kteří se vydali ke kabině letounu. „Stejně tak musel připlavat k muži letecký záchranář ihned po přistání vrtulníku. Ten následně stabilizoval životní funkce až do příjezdu hasičů, kteří museli muže vyprostit,“ uvedl Ježek.

Zraněného pilota záchranáři na plovoucích nosítkách transportovali na břeh, kde jej dále ošetřili. „Muž utrpěl poranění v oblasti hrudníku a dolních končetin. Během vyšetření byla muži poskytnuta urgentní péče a po zajištění byl přepraven k následné terapii se středně těžkým zraněním do traumatologického centra fakultní nemocnice,“ uvedl Ježek.

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Práškovací letadlo se zřítilo do požární nádrže ve Žlunicích na Jičínsku.

Havarované letadlo Z-37A Čmelák je československý jednomotorový dolnoplošník vyvinutý jako zemědělský letoun. Sériově se vyráběl od roku 1965 a jeho výroba v různých verzích trvala do roku 1984.

Reklama

Související témata:

Výběr článků