Hlavní obsah

V neděli zemřeli dva motorkáři, jeden na Berounsku, druhý v Jeseníkách

3. 10. 2021, 15:38 – Šumperk • Aktualizováno 3. 10. 2021, 17:09

Tragicky skončila v neděli odpoledne nehoda 45letého motorkáře v Jeseníkách. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Právo o tom informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Další motorkář zemřel v neděli u Chyňavy na Berounsku.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ilustrační foto

Článek

U Chyňavy na Berounsku se motorkář narozený v roce 1989 srazil s větším osobním vozem. „Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem,” řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

Nehoda v Jeseníkách

K nehodě motorkáře v Jeseníkách podle mluvčího Libora Hejtmana došlo krátce po 13.00 na 42 kilometru silnice č. I/44 mezi obcemi Kouty nad Desnou a Filipovice. Řidič motocyklu Honda CBR 600 jel ve směru od obce Kouty nad Desnou na Červenohorské sedlo.

„Ve stoupání, při nájezdu do ostré levotočivé zatáčky (č. 10) dostal smyk, spadl se strojem a následně narazil do pravých svodidel. Při nehodě řidič bohužel i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel,“ uvedl Hejtman.

Po dobu šetření dopravní nehody byl podle něj provoz na místě řízen kyvadlově. „Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti dopravní nehody jsou v šetření,“ doplnil policejní mluvčí.

Hlavní silniční tah spojující Jeseník a Šumperk si oblíbili kvůli členitým zatáčkám především motorkáři. Například loni jich zde havarovalo šest, jeden zemřel. Rychlost řidičů mířících přes Červenohorské sedlo by proto měly od příštího roku střežit mobilní radary.

Reklama

Výběr článků