Hlavní obsah

Pacient prodával v psychiatrické léčebně pervitin i hašiš

20. 6. 2022, 15:54 – Mladá Boleslav

Muž, který se léčí v psychiatrické léčebně na Mladoboleslavsku, podle policie prodával a distribuoval drogy v léčebně dalším lidem, kteří se léčí ze závislosti.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Podle policie sedmadvacetiletý muž v léčebně prodával a poskytoval nebo směňoval za jiné zboží pervitin, marihuanu a hašiš. Učinil tak údajně ve 30 případech.

„Obviněný muž při léčbě nespolupracuje a opakovaně ji porušuje, nejméně v 11 případech užil návykové látky," uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Barbora Schneeweissová.

Kokain v banánech prošel přes Hamburk, řekl šéf protidrogové centrály

Kriminalisté ho obvinili z výroby, přechovávání a prodeje drog a maření výkonu úředního rozhodnutí. Muži, který je v psychiatrické léčebně na nařízeném ochranném léčení, hrozí až deset let vězení, protože už byl za drogovou trestnou činnost v minulosti odsouzen.

„Již před dvěma lety byl muž pravomocně za výrobu a prodej drog odsouzen, proto mu teď hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," uvedla Schneeweissová.

Minulý týden obvinili mladoboleslavští policisté čtyřicetiletého muže, který podle nich v psychiatrické nemocnici vyměňoval omamné látky za šperky a potraviny.

Reklama

Výběr článků