Hlavní obsah

Opilý řidič na Hradecku usnul na nastartované motorce uprostřed křižovatky

Chlumec nad Cidlinou

Motocykl bez pohybu, ale s nastartovaným motorem, stojící uprostřed křižovatky u obce Levín nedaleko Chlumce nad Cidlinou na Královéhradecku upoutal v neděli pozornost svědků. Neváhali a přivolali policisty. Na motorce totiž seděl řidič a nehýbal se. Brzy se ukázalo, že má v sobě dvě promile alkoholu. Prostě usnul.

Opilý muž usnul na nastartované motorceVideo: Policie ČR

Článek

„Oznamovatel přivolal policii poté, co si všiml muže sedícího na motocyklu značky Ducati. Ještě před příjezdem hlídky však řidič z místa odešel směrem do obce Levín,“ uvedla mluvčí policie Martina Jandová.

Policistům netrvalo dlouho a dvaadvacetiletého cizince vypátrali. Uvedl jim, že od motocyklu odešel, protože mu došel benzín. Poté se podrobil dechové zkoušce. První měření ukázalo hodnotu 2,03 promile alkoholu, opakovaná zkouška o několik minut později 2 promile. Přivolaní zdravotníci však u něho neshledali zdravotní obtíže.

Policisté mu ale i přes takto vysoké naměřené hodnoty alkoholu v dechu nemohli na místě zadržet řidičský průkaz. „Řidič ho totiž u sebe neměl. Prý ho v minulosti ztratil,“ pokračovala mluvčí s tím, že se doznal, že předchozí den s kamarády popíjel alkohol a ráno usedl za řídítka motocyklu v domnění, že je již střízlivý. Měl prý namířeno z Pardubic do Prahy.

Policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Výběr článků

Načítám