Hlavní obsah

Od dubna měl nakrást věci za půl milionu. Kvůli nouzovému stavu hrozí muži z Písku tvrdší trest

3. 7. 2020, 9:23 – Písek
Novinky, kub

Škodu za více než 500 000 korun podle kriminalistů napáchal krádežemi v době nouzového stavu 38letý muž v obcích na Písecku. Z jednoho domu měl sebrat pamětní mince a certifikáty pravosti za stovky tisíc, jinde po jeho vloupání zmizely dětské motocykly. Kriminalisté muže zadrželi, obvinili a navrhují, aby ho soud poslal do vazby.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Kriminalisté muže zadrželi ve středu, o případu den poté informovala mluvčí policie Lenka Krausová. „Krást začal na začátku dubna v jedné z obcí na Písecku, kde se vloupal do domu, ze kterého ukradl pamětní mince i s certifikáty pravosti v hodnotě více jak 470 000 korun,” uvedla.

Podle vyšetřovatelů měsíc poté vnikl na pozemek u dalšího rodinného domu, odkud měl odnést dva dětské motocykly za 35 000 korun. V červnu pak podle policie využil situace, kdy byl na návštěvě a ocitl se v bytě hostitelů sám. „Odcizil dámskou peněženku s hotovostí bezmála 20 000 korun,” upřesnila Krausová.

Zloděj řádil v domově seniorů na Prachaticku

Krimi

Ve finále si měl koncem června v Písku v ulici Fr. Šrámka vyhlédnout zaparkovanou škodovku, ze které podle vyšetřovatelů vzal drobné mince za sto korun.

Kriminalisté muže obvinili z porušování domovní svobody a krádeže. „Trestnou činnost páchal i v době vyhlášeného nouzového stavu, a tak musí počítat s vyšší trestní sazbou. Kriminalisté ve věci podají podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,” upřesnila mluvčí.

Jestli se u muže našla nějaká odcizená hotovost, policie neupřesnila. Rovněž není zřejmé, jak by se mu mohlo podařit zpeněžit zmíněné certifikáty.

Reklama

Související články

Chovateli zmizeli papoušci za stovky tisíc

4. 6. 2020, 13:21

O desítku papoušků za stovky tisíc korun přišel v těchto dnech chovatel cizokrajných ptáků z Čunína na Prostějovsku. Odcizil mu je neznámý pachatel z jeho...

Výběr článků