Hlavní obsah

Nález bomby z války v Plzni zastavil vlaky na Žatec

6. 5. 2017, 16:58 – Plzeň • Aktualizováno 6. 5. 2017, 19:01

Nález zřejmě letecké bomby z války v Plzni zastavil v sobotu odpoledne provoz vlaků na trati Plzeň - Žatec. Bomba se našla při opravách na seřaďovacím nádraží u teplárny, řekla mluvčí policie Hana Kroftová.

Foto: HZS Plzeňského kraje

Stará anglická letecká puma GP, která byla nalezena při výkopech na seřaďovacím nádraží v Plzni.

Článek

Nález nevybuchlé munice z druhé světové války byl oznámen krátce před 15:00. Podle Kroftové se při výkopových pracích při opravě depa našla stará pětisetlibrová anglická letecká puma GP. Policie zhruba z půlkilometrového okruhu kolem místa nálezu evakuovala asi dvě desítky lidí, převážně zaměstnance železnice.

Foto: HZS Plzeňského kraje

Výkop na seřaďovacím nádraží v Plzni, kde byla nalezena stará anglická letecká puma GP.

„Krátce před 18:30 se pyrotechnikům podařilo odstranit roznětku a eliminovat nebezpečí výbuchu. Ihned poté byl obnoven provoz v Jateční ulici,” sdělila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Jednotka SŽDC Plzeň svojí technikou pumu vyjmula z výkopu a naložila na speciální vozík policie. Ve večerních hodinách se všichni evakuovaní pracovníci mohli vrátit zpátky do zaměstnání a nájemníci ubytovny do svých domovů,” dodala Jakoubková.

Po objevení munice byl podle webu Českých drah přerušen provoz mezi stanicemi Plzeň hlavní nádraží a Třemošná u Plzně. Vlak R 1189 jedoucí z Mostu do Plzně proto dráhy v tomto úseku nahradily autobusem.

Reklama

Související témata:

Výběr článků