Hlavní obsah

Na muže v Roztokách stříleli policisté, v nemocnici zemřel

21. 1. 2014, 8:34 – Praha • Aktualizováno 21. 1. 2014, 11:30
Novinky, Ondřej Kořínek

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) od úterka vyšetřuje střelbu v Roztokách u Prahy. Policisté tam postřelili pachatele majetkové trestné činnosti, který později v nemocnici zemřel.

Policisté v Roztokách postřelili pachatele, který zemřelVideo: Novinky

 
Článek

„Při zákroku našich policistů nad ránem v jedné ubytovně došlo k použití zbraně. Ozbrojený pachatel majetkové trestné činnosti byl postřelen a převezen do nemocnice, kde později zemřel,“ řekl Novinkám mluvčí policie Jakub Vinčálek.

„Naši vyšetřovatelé jsou na místě a případ si převzali. Situace je nepřehledná a zatím nemám více informací,“ doplnila mluvčí GIBS Radka Sandorová.

„K pacientovi vyjela naše posádka a lékař z Hostivic kolem 4:30. S vážným úrazem břicha byl pacient převezen do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích,“ informovala Novinky mluvčí záchranářů Tereza Vojtová.

Vojenská policie poskytla pomoc

Podle informací Novinek se střílelo pravděpodobně v areálu motelu, který je u hlavní silnice vedle čerpací stanice. V objektu je také prodejna stavebnictví, restaurace a myčka.

Na místo události přijela také vojenská policie. „Generální inspekce nás na základě smlouvy požádala o odbornou pomoc. Poskytli jsme proto vyšetřovatelům jednoho kriminalistického technika,” řekla mluvčí vojenské policie Mira Třebická.

"Ke střelbě došlo, střílela státní policie, nikoli městská. Stalo se to v jednom ubytovacím zařízení tady v Roztokách," řekl ČTK starosta města Jan Jakob.

Reklama

Výběr článků