Hlavní obsah

Muž vyhrožoval firmě Hamé, že otráví její výrobky

16. 2. 2010, 16:52

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi muže, kterého podezírají z vydírání potravinářské firmy Hamé. Muž údajně koncem loňského roku posílal do společnosti dopisy, kde požadoval vyplacení zhruba pěti miliónů korun. Pokud by se tak nestalo, vyhrožoval, že otráví výrobky firmy, například dětské přesnídávky.

Článek

Motivem jednání podezřelého byly dluhy z podnikání, stíhán je vazebně, oznámila v úterý Hana Švecová z ÚOOZ. Pokud bude uznán vinným, hrozí vyděrači pět až 12 let vězení.

Muž, který se ke svému jednání doznal, požadoval nejprve vyplacení částky 200 000 eur (asi pěti miliónů korun), poté své nároky ještě stupňoval. Požadované peníze chtěl vyděrač zaslat na konto do Švýcarska. Aby dokázal, že výhrůžky myslí vážně, poslal do firmy jednu otrávenou přesnídávku, která byla údajně zavřená stejně důkladně jako originál. Představitelé společnosti však místo vyplacení peněz celou věc oznámili policii.

Muž měl kontakty na obchodní síť

Podle informací ČTK muž nepočítal s tím, že by se k naplnění svých hrozeb musel dostat přímo do výroby. Stačilo mu totiž dostat otrávené zboží do některého supermarketu, k čemuž prý hodlal využít svých kontaktů na obchodní síť. Jeho záměr byl velmi nebezpečný také kvůli hrozbě, že se otrávené přesnídávky dostanou k citlivé skupině spotřebitelů, k malým dětem.

Hamé se zabývá výrobou trvanlivých i chlazených potravin, mimo jiné masových konzerv, paštik, hotových jídel, sterilované zeleniny, zeleninových salátů, kečupů, omáček, marmelád a džemů. Vyrábí také kompoty, sirupy a je předním výrobcem kojenecké stravy. Do sortimentu firmy patří i řada chlazených masových, zeleninových a ovocných výrobků a také bagetový program. Produkcí přes 100 000 tun hotových výrobků patří k největším českým producentům potravin.

Reklama

Výběr článků