Hlavní obsah

Muž umravňoval motorkáře závodící v Jeseníkách. Napadli ho

14. 9. 2022, 9:37

Snaha o „umravnění“ motorkářů, kteří v úterý „řádili“ na Červenohorském sedle v Jeseníkách skončila pro muže (46) z Jesenicka, který na ně přivolal policisty, napadením a rozbitým telefonem. Zraněn nebyl. Policisté případ prověřují pro podezření z výtržnictví. Za to případným pachatelům hrozí až pět let za mřížemi.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Muž v úterý odpoledne opakovaně oznámil na linku 158, že mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem jezdí tam a zpět skupina motorkářů. Závodí mezi sebou, a dokonce mají i časoměřiče,“ řekla Právu ve středu policejní mluvčí Marie Šafářová.

Na lokalitu se po tomto upozornění proto zaměřily v rámci výkonu služby policejní hlídky jak z Jeseníku, tak z Velkých Losin. Ani jedna však nezaznamenala, že by motocyklisté či kdokoli jiný v této oblasti nějakým způsobem ohrožoval bezpečnost silničního provozu.

Po útoku v bytě v Krnově zemřela mladá žena

„Po jejich odjezdu se však opět na tísňovou linku ozval oznamovatel s tím, že se motorkáři na místo vrátili a on si začal fotit jejich motorky na telefon. To se ovšem motorkářům nelíbilo a dva z nich ho verbálně i fyzicky napadli,“ konstatovala mluvčí.

„Nejdříve mu vyhrožovali, že ho zbijí. Poté ho jeden povalil na zem. Druhý mu vytrhl z ruky telefon a praštil s ním o zem. Pak odjeli pryč směrem na Kouty nad Desnou,“ dodala.

Reklama

Související témata:
Červenohorské sedlo

Výběr článků