Článek
Nehoda se kolem 5.00 stala na 93. kilometru dálnice D5 u Nýřan. „Při nehodě osobního automobilu utrpělo zranění celkem pět lidí mladého až středního věku,“ řekl mluvčí záchranné služby Luboš Bouček.
Podle prvotních informací u nejzávažněji poraněného člověka museli záchranáři zajistit základní životní funkce a urychlený transport do nemocnice.
„Další tři účastníci utrpěli poranění středního až těžšího rozsahu a sanitky je převezly do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ uvedl Bouček.
Poslední z cestujících ve voze utrpěl smrtelná poranění, a na místo byl tak povolán koroner, dodal mluvčí.
Policie později upřesnila, že jeden ze zraněných zemřel po převozu do nemocnice.
Policejní mluvčí Dagmar Mifková dodala, že oběťmi havárie byli dva lidé na místech spolujezdců. K samotným okolnostem nehody, které policie stále prověřuje, mluvčí uvedla, že 33letý řidič s osobním vozidlem Mazda dostal do neřízeného smyku.
„Vyjel vpravo mimo dálnici, kde se střetl se směrovým sloupkem a dále s travnatým svahem. Poté bylo vozidlo vymrštěno, dopadlo do odvodňovacího žlábku a přetočilo se o 180 stupňů,“ popsala průběh nehody Mifková.
Hasiči podle svého mluvčího Petra Poncara resuscitovali jednoho člověka, vyproštění cestujících z auta nebylo potřeba. Hasiči tak zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Nehodou se zabývají policisté dálničního oddělení Ostrov u Stříbra a kriminalisté územního odboru Plzeň-venkov, doplnila policejní mluvčí Dagmar Mifková.

