Hlavní obsah

Jako Bruce Willis ve Smrtonosné pasti. Ve ventilaci královéhradecké nemocnice řádil zdrogovaný muž

30. 11. 2021, 15:26 – Hradec Králové

Pod vlivem drog byl čtyřicetiletý muž, který v pondělí večer vnikl na urgentní příjem nemocnice v Hradci Králové a napadal tam personál. Zpacifikovat ho nakonec museli policisté s hasiči poté, kdy vnikl do mezistropního prostoru a nechtěl ven. Podobnou situaci řešili rovněž v pondělí večer policisté s ozbrojeným násilníkem v nemocnici ve středočeském Benešově.

Policie zasahovala proti muži v nemocnici v Hradci KrálovéVideo: Policie ČR

 
Článek

Scénu jako z filmu Smrtonosná past, kdy se hlavní hrdina v podání herce Bruce Willise plazí větrací šachtou, s nadsázkou připomínají záběry policie ze zásahu v nemocnici v Hradci Králové. Rozdíl je hlavně v tom, že zatímco hollywoodská hvězda se tísnila ve ventilaci při boji se zločinci, vodorovnou šachtu v Hradci ničil zdrogovaný muž.

Incident se stal v pondělí krátce po 20:30 hodin ve fakultní nemocnici, odkud zdravotníci volali na tísňovou linku, že mají na oddělení agresivního muže, který je napadá.

Případ masakru v ostravské nemocnici policie odložila, pachatel je mrtvý

Na videozáznamu, který policie k případu zveřejnila, je vidět zmatený člověk, který je schoulený uvnitř šachty u stropu, kterou ničí.

Muž nejdřív neustále před policií a hasiči ustupoval, díky vyjednávání policistky se ho ale podařilo dostat k otvoru, ze kterého mu pomohli ven.

„Máme pro vás připravenou postel, dostanete napít a bude dobře. Zvládl jste to až sem, tak to zvládnete i ke mně,” snažila se ho policistka přimět k tomu, aby vylezl.

Foto: Policie ČR

Policie zasahovala proti muži v nemocnici v Hradci Králové

„Okamžitě si ho převzali do péče lékaři. Veškeré okolnosti této událostí jsou nyní v šetření hradeckých policistů a na základě stanovené právní kvalifikace budeme následně postupovat,” sdělila mluvčí policie Lucie Konečná.

Muž svým řáděním v místech, kudy vedou sítě a rozvody, mimo jiné vyřadil z provozu sedm lůžek oddělení urgentní medicíny.

Na seniorku v Ústí spadl při vyšetření rentgen a zabil ji. Policie nenašla viníka

„Příjem akutních pacientů ohrožen nebyl. Po události jsme zajistili provizorní lůžka v jiné části zařízení,“ uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Souhrou okolností podobný zásah proběhl v pondělí také ve Středočeském kraji v nemocnici v Benešově, kde agresivní muž ohrožoval zdravotníky.

Zásah proti zdrogovanému muži v nemocnici v BenešověVideo: Policie ČR

Třiašedesátiletý muž se zabarikádoval na operačním sále a policisté ho nakonec po marném vyjednávání zpacifikovali teaserem.

„Poté u něj nalezli dvě plynové zbraně a dva nože,” informovala v úterý o případu mluvčí policie Barbora Schneeweissová. Policie rovněž zveřejnila videozáznam zásahu.

Reklama

Související články

Výběr článků