Hlavní obsah

Inspekce má došetřit případ střelby na auto, při níž zemřela žena

9. 7. 2012, 15:41 – Praha

Státní zástupce vrátil Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) k došetření případ policisty, který v únoru střílel v Praze na ujíždějící auto. Inspekce v červnu dospěla k závěru, že příslušník nespáchal trestný čin. Střela zabila ženu ve voze.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ilustrační foto

Článek

"Státní zástupce odložení z formálních důvodů zrušil a vrátil inspekci věc k došetření," řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Událost se stala 1. února ve Strakonické ulici na pražském Zlíchově. Policisté se tehdy snažili zastavit ukradené auto, řidič ale začal ujíždět. Podle policie se srazil se služebním vozem a snažil se najíždět na policistu. Policista poté ze služební zbraně několikrát vystřelil na spodní část vozidla, řidič ale začal ujíždět Strakonickou ulicí v protisměru. Po několika stovkách metrů z auta vystoupil a utekl, ve voze zůstala mrtvá žena.

Pětadvacetiletého řidiče Václava Hlinovského policie dopadla po osmi dnech. Mladík se při zadržení v obci Chodouň na Berounsku pokusil o útěk. Protože byl již dříve odsouzen za majetkovou trestnou činnost, převezli jej policisté rovnou do pankráckého vězení. V minulosti byl údajně dvacetkrát stíhán za majetkovou a násilnou trestnou činnost. Inspekce incident prověřovala s podezřením na spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Reklama

Související témata:

Výběr článků