Hlavní obsah

Hledači kovů našli na Uherskohradišťsku zakopané samopaly

20. 2. 2014, 18:59 – Uherský Ostroh

Pytle se třemi samopaly objevili ve čtvrtek policisté zakopané v lesíku na Uherskohradišťsku. Pod zemí byly schované také výstřižky z erotických časopisů a dámské spodní prádlo. Vyšetřovatele na místo přivolali hledači kovů, kteří našli v zemi první z objevených samopalů.

Foto: Policie ČR

Samopaly byly zakopané v zemi a ukryté v pytlích.

Článek

Dvojice mladých mužů procházela s detektorem kovů remízek nedaleko Uherského Ostrohu, když je detektor upozornil, že by v zemi mohlo být něco kovového. Začali na místě hrabat a po chvíli objevili v igelitovém pytli samopal. Následně zavolali policii.

„Na místo vyjeli uherskoostrožští policisté následovaní kriminalisty. Na místo byl přivolán pyrotechnik, který nejdříve zajistil nalezený samopal vzor 58. Po jeho vyjmutí pyrotechnik našel další dva pytle, v nichž byl další samopal vzor 58 a samopal vzor 41,“ uvedl policejní mluvčí Aleš Mergental.

Foto: Policie ČR

Pyrotechnik na místě zjistil, že zbraně byly původně znehodnocené, ale později je někdo částečně zprovoznil. V současné době byly ale podle mluvčího nefunkční.

Foto: Policie ČR

„Při dalším ohledání místa nálezu našel pyrotechnik další zakopané předměty. V kovových schránkách byly uloženy výstřižky z erotických časopisů a dámské spodní prádlo. Vše bylo velmi pečlivě zabaleno, čímž nedošlo k poškození ani zbraní, ani výstřižků, ani prádla,“ upřesnil mluvčí Mergental.

Foto: Policie ČR

Výstřižky časopisů jsou podle policistů z roku 2008. Všechny věci v zemi ležely několik let. Kriminalisté teď pátrají po historii objevených samopalů a jejich případném majiteli. Zbraně budou odeslané na expertizu, která má dát odpověď na otázku, jestli se z nich střílelo.

Policisté zároveň žádají, pokud má někdo informace o nalezených zbraních a dalších předmětech, aby se přihlásil na jakékoli služebně nebo lince 158.

Reklama

Související témata:

Výběr článků