Článek
„Zasahujeme u nehody 4 vozidel, z toho jedno na střeše, na silnici I/43 u České. Silnice je neprůjezdná. Událost bez vyproštění,“ informovali o nehodě hasiči na sociální síti Threads. Po šestnácté hodině hasiči dodali, že se podařilo obnovit provoz jedním pruhem.
Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška jsou v okolí velké dopravní komplikace, přičemž nejhorší situace je přímo v Kuřimi, přes kterou řidiči místo nehody zkoušejí objíždět.
„Na místě jsme ošetřili dvě lehce zraněné ženy a převezli jsme je k další péči do brněnských nemocnic. Měli jsme v péči i jedno dítě, to jsme k vyloučení vážnějších zranění převezli do Dětské nemocnice v Brně. Po ošetření jsme ještě jednu osobu ponechali na místě,“ zrekapitulovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.
Silnice 1/43 patří mezi nejhorší a nejvytíženější komunikace na jižní Moravě. Už roky kapacitně nestačí, o stavbě dálnice však politici jen roky mluví, aniž by se reálně koplo do země. V místě nehody u Kuřimi a u Lipůvky jsou na denním pořádku kolony.