Hlavní obsah

Chtěl zabít expřítelkyni a jejího milence, odsedí si šest let

4. 5. 2020, 14:49 – Brno

Nejvyšší soud odmítl dovolání Egypťana, jenž dostal za přípravu vraždy dvou lidí šest let vězení. Mustafa Fathí Ibrahím Aldavíní chtěl podle pravomocného verdiktu zabít v Brně a okolí svou bývalou přítelkyni a jejího údajného milence, do plánů zapojil známého, který však nakonec vše oznámil policii.

Egypťan Mustafa Fathí u brněnského souduVideo: Petr Kozelka, Právo

 
Článek

Muž přípravu vraždy popíral, tvrdil, že šlo jen o hru. Nejvyšší soud rozhodoval bez veřejného jednání. Výsledek sdělila Klára Belkovová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který případ řešil jako první instance.

Egypťan plánoval v Brně zabít bývalou partnerku a jejího přítele, dostal šest let

Krimi

Trest pod hranicí zákonné sazby justice uložila s ohledem na to, že muž nebyl dosud trestaný a nevznikla žádná škoda. Usmrcení své bývalé přítelkyně a člověka, kterého považoval za jejího nového partnera, plánoval Egypťan v březnu 2018. Požádal proto podle spisu svého přítele o opatření zbraně, případně výbušného pásu. Po odstranění obětí se chtěl přes Vídeň vrátit zpět do Egypta.

Přítel ovšem Egypťanův plán oznámil policii, která pak podezřelého sledovala, nahrála i rozhovor se svědkem v čajovně. Podle verdiktu nešlo o jednorázové zkratkovité jednání, Egypťan dal jasně najevo, že chce někoho usmrtit, čin si naplánoval. Podle obhajoby ovšem šlo jen o hru, muž neměl v úmyslu někoho zabít.

U krajského soudu uvedl, že si v čajovně jen vyprávěl o válce v Sýrii a takzvaném Islámském státu. Muž se do Česka přestěhoval z Egypta na konci roku 2010, v Egyptě si předtím vzal za ženu o 24 let starší Češku. O rok později se rozvedli.

Reklama

Související témata:

Výběr článků