Hlavní obsah

Bývalý ředitel brněnských strážníků Přikryl nenastoupil do vězení, hrozí mu další trest

1. 10. 2016, 9:06 – Brno • Aktualizováno 1. 10. 2016, 18:51

Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl v pátek nenastoupil k výkonu trestu. Do věznice nepřišel ani do půlnoci, jak informovala mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová. Přikryl si má odpykat 1,5 roku vězení za to, že zahlazoval pokuty za dopravní přestupky známým a manipuloval s osobními daty lidí v evidenci městské policie.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Jaroslav Přikryl (vpravo) se svým advokátem

Článek

Česká televize na svém webu uvedla, že Přikryl je hospitalizován ve Fakultní nemocnici Brno, která to ale nepotvrdila. Podle Krejčířové věznice nemá zprávy o tom, kde Přikryl je. Tím, že se k výkonu trestu nedostavil, se vystavuje nebezpečí trestního stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu nový trest v řádu měsíců.

"Platí praxe, že by právníci nemocného měli poslat soudu lékařské zprávy. Soud je pak pošle nám a naši lékaři vyhodnotí, zda jsme schopni se o něj postarat," uvedla Krejčířová a dodala, že do sobotních 18:00 hodin žádné zprávy od právníků o Přikrylově stavu věznice nemá.

Podle Krejčířové věznice nemá zprávy o tom, kde Přikryl je. Tím, že se k výkonu trestu nedostavil, se vystavuje nebezpečí trestního stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu nový trest v řádu měsíců.

Žádost o odklad nástupu přišla pozdě

Jak ve čtvrtek uvedla mluvčí brněnského městského soudu Petra Hovorková, Přikryl soudu doručil další žádost o odklad nástupu. Přišla ale pozdě, soudkyně celý den soudila, a Přikryl je tak podle Hovorkové povinen nastoupit do výkonu trestu. Případný nevyhovující zdravotní stav Přikryla by tak měla hodnotit až věznice.

Brněnský městský soud odložil Přikrylovi kvůli zdravotním potížím nástup výkonu trestu na půl roku v polovině března. Soud mu přitom jeden půlroční odklad přiznal už loni.

Bývalý ředitel strážníků byl potrestán za to, že 20 známým zahladil dopravní přestupky tak, aby za ně neplatili pokuty, rovněž neoprávněně nakládal s osobními daty. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků