Hlavní obsah

Brutální vražda, znásilnění vlastní matky či kuplířství? Bývalý policista obžalobu odmítl

17. 8. 2020, 14:25 – Praha

Obžalobě hned z devíti trestných činů - mezi nimiž je i vražda nebo znásilnění několika žen včetně vlastní matky - čelí bývalý pražský policista, jehož případ začal v pondělí projednávat pražský městský soud. Muž vznesená obvinění u soudu odmítl, své počínání bagatelizoval a často také zmiňoval, že byl v dané době závislý na pervitinu.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Článek

„Celá obžaloba je nesmysl. Policisté obcházeli svědky a ovlivňovali je, i mou matku. O nestrannosti a objektivitě vyšetřování nemůže být řeč,“ zahájil svou výpověď muž, který se po výpovědi od policie v roce 2014 za spáchání jiného trestného činu živil jako taxikář.

Skutků popsaných v obsáhlé obžalobě – mezi nimiž je i loupež, kuplířství či vyhrožování – se podle státní zástupkyně dopustil v letech 2015 až 2019. Hrozí mu za ně 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Při požáru bytu v Praze zemřela žena. Kvůli granátu musel být evakuován celý dům

Nejzávažnějším činem, kterého se muž podle vyšetřovatelů dopustil, je vražda spáchaná loni 2. května ráno v bytě v Hasově ulici v Praze 4. Pachatel na místo údajně přišel „v úmyslu zrealizovat své sexuální násilné představy spočívající zejména ve znásilnění ženy a jejím následném podřezání”.

Na starší obyvatelku bytu zaútočil dvěma noži, zřejmě i šroubovákem a také podlouhlým nástrojem, pravděpodobně nohou od židle nebo baseballovou pálkou. Útok vedl zejména na obličej a hlavu.

Požár v bytě s mrtvou ženou v Praze založil vrah. Zakrvácený utekl

Vrah v bytě následně založil požár, aby zakryl stopy. Oheň včas dostali pod kontrolu hasiči, kteří z domu evakuovali 81 lidí. Obžalovanému muži proto kladou vyšetřovatelé za vinu i obecné ohrožení. Policisté už dříve uvedli, že pachatel si oběť vybral náhodně.

Obžaloba muže viní i ze znásilnění bývalé přítelkyně nebo vlastní matky a z toho, že ženám rozesílal výhružné textové zprávy a vydíral je intimními fotografiemi pořízenými proti jejich vůli. V listopadu 2018 se také údajně pokusil těžce ublížit na zdraví prostitutce, kterou po sexu rdousil a zlomil jí nos.

O dva roky dříve údajně napadl ženu ve svém taxíku, škrtil ji bezpečnostním pásem, vzal jí kabelku, a když ji poté srazil před auto, pokoušel se vůz roztlačit směrem k její hlavě.

U policie drogy nebral, chodil za prostitutkami

Muž v pondělí vypověděl, že do roku 2014, kdy pracoval u policie, drogy na rozdíl od jiných svých kolegů nebral. Připustil jen styky s prostitutkami. „Tehdy to byl takový můj koníček, bavilo mě smlouvání o cenách. Choval jsem se k prostitutkám normálně, byly spokojený,” uvedl.

Když poté začal s pervitinem, za prostitutkami už podle svých slov chodil jen několikrát do roka, protože droga v jeho případě fungovala „jako stoprocentní zabiják erekce“.

Policista uhodil na služebně spoutaného mladíka. Soud mu potvrdil podmínku

K vraždě ani k záležitosti s matkou se v pondělí muž nevyjádřil – soudu řekl, že je unavený a že bude ve výpovědi pokračovat příště. Kuplířství odmítl. K loupeži mimo jiné řekl, že mu jeho napadená známá předtím dala pervitin. K textovým zprávám podotkl, že je psal pět let „v transu“.

„Myslím, že jsem propsal 500 až 1000 hodin čistýho času. Měl jsem úchylnej perverzní pocit z toho, že říkám sprostý slova,“ řekl. Dodal, že zprávy neodrážejí realitu a že bez požití drogy žádné „sadistické ani úchylné” představy neměl.

„Státní zástupkyně si vymyslela, že mě vzrušují starší ženy. To je nesmysl. Máma mě sexuálně nikdy nepřitahovala,” dodal.

Reklama

Výběr článků