Hlavní obsah

Berdárova střelba je odložena, trestný čin se nestal

14. 9. 2005, 16:42 – PRAHA

Policie odložila případ střelby bývalého šéfa Českého Telecomu Gabriela Berdára. Mladíci, na které Berdár střílel, jsou podle policie nevinní, ale Berdár se prý nedopustil trestného činu.

Článek

Bývalý generální ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár je přesvědčen, že útočníci, kteří ho v květnu přepadli před jeho domem, jej chtěli zavraždit. Podle svých slov utrpěl mnohočetné zranění. On prý postupoval v mezích zákona a střílel do země.

Neznámí muži napadli Berdára, když se v noci vracel z Londýna, kde byl na služební cestě. Před jeho domem ho měli zmlátit železnou tyčí. "Jediná věc, kterou na mě evidentně zcela záměrně vykřikli, byla kriminální policie. Byl to pokus o vraždu, který byl předem plánovaný," řekl tehdy České televizi Berdár. Neví však, kdo by za útokem mohl stát.

Berdár se spletl

Po přepadení vyrazil se svou přítelkyní autem do nemocnice. Cestou potkali vůz, o němž se domnívali, že v něm jedou útočníci. Berdár na něj několikrát vystřelil.

"Konal jsem v mezích zákona. Útočníci na mě najížděli a ohrožovali nejen můj život, ale i život mé přítelkyně. Střílel jsem pouze do země," uvedl.

Podle policie se ale zmýlil. V autě pachatelé neseděli. Jeho verzi zpochybnila i posádka vozu. "Začal na nás střílet, když jsme se mu na úzké cestě snažili uhnout, aby nás mohl objet," řekl Vladimír Račko, který seděl za volantem. Policie útok měsíce vyšetřovala, ale k ničemu nedospěla.

Reklama

Související články

Berdár: chtěli mě evidentně zavraždit

12. 5. 2005, 7:40

Generální ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár je přesvědčen, že útočníci, kteří ho v pátek přepadli před jeho domem, jej chtěli zavraždit. Podle svých slov...

Výběr článků