Hlavní obsah

Otevřít zahrádky s pravidly by bylo lepší, než když lidé stojí u okének, řekl Prymula

2. 5. 2021, 15:22 – Praha

Podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly by bylo lepší, aby vláda otevřela s jasnými pravidly zahrádky restaurací. Lidé by se tak podle něj přestali scházet u okének, která jsou nyní otevřená. Řekl to v Partii na CNN Prima News.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ministr zdravotnictví Roman Prymula

Článek

„Musíme brát v potaz, co se děje kolem okének. Pro mě je to mnohem horší než otevřené zahrádky, kde budou lidé sedět od sebe,“ sdělil v neděli Prymula.

Doplnil, že by ale neměly v žádném případě otevřít ještě vnitřní prostory restaurací. Tam totiž hrozí větší riziko nákazy než právě ve venkovních prostorech.

S Prymulou se na tom v Partii shodl lékař a poslanec TOP 09 Vlastimil Válek. Omezit by se podle něj měl počet lidí, kteří budou na zahrádkách sedět.

Na pivo na zahrádku nejdříve 17. května

Domácí

Podle vlády by pak měly zahrádky restaurací otevřít nejdříve v druhé polovině května.

„Na vládě jsme řešili i zahrádky. S ohledem na to, že jsme stanovili, že jsou priority školy, tak budeme držet datum 17. května,“ uvedl ve čtvrtek vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Podle něj není nynější kumulování u okének důvodem k tomu, aby se otevřely zahrádky. „Je pravdou, že se tam lidé hromadí, ale rozhodně ne všude. To, že se to ale nedodržuje, nemá být důvod pro to, abychom to rozvolnili dříve,” sdělil.

Reklama

Výběr článků