Hlavní obsah

Česko může začít očkovat proti covidu 27. prosince, tvrdí Babiš

20. 12. 2020, 10:59 – Praha

Česko začne očkovat proti koronaviru 27. prosince, pokud vakcíny dorazí už 26. prosince, řekl v neděli premiér Andrej Babiš (ANO). Sám se chce nechat očkovat, příští týden o tom rozhodne jeho lékař. Do konce prosince by mohla ČR dostat ještě jednu dodávku vakcín, a to 4870. V jednání je ještě dalších 19 500 dávek od firmy Pfizer, které by mohly být k dispozici ještě v prosinci.

Foto: Yves Herman, Reuters

Premiér Andrej Babiš

Článek

Další očkovací látky by měly proudit do Česka tak, aby se proces očkování nezastavil a lékaři naočkovali v co nejkratším čase co největší počet lidí. Primářka infekční kliniky z Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová potvrdila, že lidé na vakcinaci budou objednaní okamžitě na oba termíny očkování.

Technické podrobnosti plánu ministerský předseda projedná ještě s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). „Připravuje se napojení, úhrady, placení přesčasů, jednáme se zaměstnavateli, aby byli lidé na vakcinaci uvolňováni. V pondělí zveřejníme definitivní rozpisy distribuce vakcín,“ řekl Babiš. Podle jeho slov je to operace krizového řízení, „kde to je na povely, nikoliv o diskusi“.

Reklama

Související témata:

Výběr článků