Článek
Žádné supervýznamné světové pobouření se nekonalo, a tak to trvalo jen pár měsíců. O možnosti startovat i pod ruskou vlajkou a s hymnou rozhodne výbor podle svých slov „ve vhodný čas“. Zhmotnění snů ruských propagandistů přišlo paradoxně ve stejnou chvíli, kdy se na summitu NATO v Ankaře řeší vojenská pomoc Ukrajině.
Předsedkyně Mezinárodního olympijského výboru Kirsty Coventryová, kterou protežovali oba zimbabwští diktátoři posledních čtyř dekád, za Mnangagwy byla dokonce ministryní sportu, potřebám Ruska, které po vzoru Číny investovalo do její země i dalších afrických států miliardy dolarů, rozumí.
Vedení Mezinárodního olympijského výboru argumentuje setrvávající podporou ukrajinské olympijské komunity a alibistickou frází, že sportovci nesmí trpět kvůli politice. Jsou to ale jen slova. Rozhodují činy, a ty postavení Ukrajiny oslabují.
Trefy jsou stručné komentáře vybraných osobností k aktuálnímu dění doma i ve světě. Zaberou vám zhruba minutu a najdete je na webu Novinek i na našich sociálních sítích.
