Hlavní obsah

KOMENTÁŘ: Piráti na ukrývané cestě k nesvobodě – Alexander Tomský

14. 6. 2021, 15:44

Je to už čtyřicet let, co v samizdatu koloval vášnivý protest Václava Bendy proti kletbě sociální rovnosti. To bylo ještě zlaté období, kdy se tím myslela co největší majetková rovnost mezi lidmi a smutné důsledky vyvlastněné a centrálně řízené ekonomiky byly zjevné. Od té doby doktrína rovnosti udělala ohromující kariéru a rozšířila se na postižené osoby, rasu, gender, sexuální orientaci a náboženství islámu. A pronikla do legislativy západních států. Proč?

Foto: Jan Handrejch, Právo

Alexander Tomský

Článek

Kdo by v naší civilizaci nesouhlasil s férovým zacházením s menšinami a individuální společenskou emancipací? Jenže ouha. Stačí otevřít jakékoliv západní noviny a v každých někdo na někoho útočí; Amerika je možná na pokraji občanské války.

Rovnost jako nadřazený organizační princip pospolitého života totiž rozvrací společnost, ničí svobodu a zažitý životní styl většiny.

Veřejný projev se ocitl pod jejím diktátem, nejen politik už dnes nesmí nesouhlasit s potratem, s homosexuální adopcí a s výrobou dětí na zakázku, se subjektivní sexuální orientací, právem mládeže na nezvratnou hormonální kúru, imigrací muslimů a tisícem dalších věcí. Začíná pronásledování ortodoxních židů a křesťanů.

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní výzvě

Rovnost ničí autonomii institucí, jakou je rodina, církev, škola, spolky, sportovní kluby, nadace i charity. Stát drží v ruce pendrek a usiluje o to, je vyvlastnit. Rovnost znesvářila společnost.

Nikdo neví, kde vlastně stojí, co se smí a nesmí, co ještě dovoluje zákon, ale nikoli včerejší konsenzus. Za prořeknutí nebo nesprávný názor ztrácí lidé zaměstnání. Novináři a tvůrci televizních pořadů přiznávají autocenzuru už i u nás jako Tomáš Baldýnský na Primě.

Někteří lidé se nacházejí v permanentním stavu rozhořčení z nedostatečné rovnosti, jako by měli povinnost zdokonalovat ostatní.

Ještě nedávno si většina lidí u nás myslela, že se nás tohle západní šílenství netýká. My ve střední Evropě máme přece zdravý rozum.

Jak vidno, postrádá ho zřejmě pirátská mládež, jak ukázal skandál se stažením rozhovoru s poslancem Mikulášem Ferjenčíkem. Ten v něm potvrdil, že Piráti podporují uzákonění svobodného (rozuměj subjektivního) sebeurčení pohlavní i biologické identity, což zuřivě rozděluje západní svět, včetně tradičních feministek.

KOMENTÁŘ: Antirasismus – Alexander Tomský

V každodenním životě vytváří zmatek ohledně oslovení a zájmen. A co je nejděsivější, „ženy“ v mužském těle ohrožují biologické ženy. Aby toho nebylo málo, podporují Piráti i uzákonění polyamorie, což je soužití více žen nebo mužů v jednom kvazi rodinném, promiskuitním svazku.

Potřebuje tento zcela okrajový novodobý libertinismus právní ochranu? Jistě ne, jinak by se tím totiž jistá herečka veřejně nemusela chlubit.

Proč se tedy do toho Piráti pletou, když dobře vědí, že se něco takového většinové monogamní společnosti hnusí? Opravdu mají zájem rozeštvávat společnost a opičí se po Západu, nebo pouze onemocněli šílenou ideologií rovnostářství?

Reklama

Výběr článků