Hlavní obsah

Zloděj v Plzni šel krást měď do Pekla, sídla místních strážníků

Plzeň

Měděné střešní krytiny se zachtělo v noci na středu čtyřiatřicetiletému zloději z Plzně. Vyhlédl si uzavřený kulturní dům Peklo v centru města. Že má uvnitř jednu ze služeben městská policie, buď nevěděl, nebo ke své smůle ignoroval. Strážníkům tak nachystal půlnoční překvapení.

Foto: MP Plzeň

Zloděj se pro měď vypravil na střechu plzeňského Pekla.

Článek

„Uprostřed noci zaslechl jeden ze strážníků ze střechy budovy podezřelé zvuky připomínající manipulaci s plechy,“ uvedla mluvčí sboru Jana Pužmanová. „Vzhledem k tomu, že na stejném objektu už v minulosti opakovaně docházelo k pokusům o krádež střešní krytiny, bylo zřejmé, že nejde o zvuky, které by se daly jen tak přejít. Vše nasvědčovalo tomu, že se po střeše pohybuje někdo, kdo tam rozhodně nemá co dělat,“ konstatovala Pužmanová.

Na místo vyrazily hlídky, které si pohlídaly případné únikové cesty, a přímo na střechu se vypravili strážníci po žebříku vystrčeném z okna. „Tam spatřili muže, který se snažil odtrhnout měděnou krytinu i hromosvod,“ uvedla Pužmanová.

Po výzvě, aby prostor opustil, bez odporu slezl dolů. „Ke svému úmyslu se bez okolků přiznal. Uvedl, že si chtěl přivydělat prodejem měděné krytiny do kovošrotu a že tento nápad dostal od známých z ulice,“ dodala Pužmanová. Muže si posléze převzali státní policisté.

Související témata:

Výběr článků

Načítám