Hlavní obsah

Vídeň dala lidem voucher na koupaliště jako kompenzaci za čtyřdenní odstávku teplé vody

Tisíce obyvatel Vídně dostaly voucher v hodnotě 25 eur (605 Kč) na vstup do kteréhokoli veřejného koupaliště nebo plovárny jako kompenzaci za to, že budou čtyři dny bez teplé vody. Důvodem odstávky je rozsáhlejší oprava teplovodního potrubí, na které je napojeno více než 140 domů.

Foto: Shutterstock

Ilustrační foto

Článek

Postižené domácnosti obdržely vouchery s vyrozuměním, že zůstanou bez teplé vody od čtvrtka 25. června do pondělí 29. června. Totéž se týkalo dálkového vytápění, což ovšem v letních měsících prakticky nikomu nevadí.

Teplárna podle magazínu Focus nechala jako náhradní opatření na několika místech instalovat mobilní sprchovací kontejnery. Kromě toho dohodla s různými sportovními kluby, včetně fotbalového klubu Rapid Vídeň, že lidé se mohou v uvedené době sprchovat v jejich zařízeních.

Zmíněný voucher je pak další „náplastí“ na způsobené nepohodlí, avšak s tím, že platí pro celou domácnost dohromady. To podle serveru Heute rozlítilo jednoho obyvatele, který žije s manželkou a dvěma potomky v obecním bytě v ulici Penzingerstrasse.

„Jsme tři dospělí a jeden čtrnáctiletý. Při dnešních cenách na koupalištích to pro nás všechny nebude stačit,“ čílil se otec rodiny. „Taková drzost! Dvacet let řádně platíme za teplou vodu a teď tohle,“ dodal.

U diskutujících na sociálních sítích ale příliš pochopení nenašel. „Tak se na chvíli uskromni. Lidé mají při 35stupňových vedrech větší problémy, než je chybějící teplá voda,“ napsal jeden uživatel.

Podle jiného by měl být citovaný nespokojenec rád, že se odstávka nekoná v zimě. „Buď se sprchuj studenou vodou, nebo si ji ohřej na sporáku,“ poznamenal další účastník debaty.

Výběr článků

Načítám