Hlavní obsah

V Thajsku vyrábí z nákupních vozíků invalidní vozíčky pro chudé

22. 5. 2019, 3:00
Novinky, tcs

Řada thajských důchodců stojí před neřešitelným problémem – potřebovali by invalidní vozík, ale nemohou si ho dovolit. S netradičním a efektivním řešením teď přišel designér Apičai Inthutsingh, který invalidní vozíky vyrábí ze starých nákupních a zadarmo je důchodcům poskytuje.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Nákupní vozíky předělávají v Thajsku na invalidníVideo: AP

 
Článek

Mladého šéfa grafické firmy zarazila situace některých penzistů, kteří potřebují invalidní vozík, ale nemohou si ho dovolit. „Vozíky jsou velmi drahé, zejména pro lidi z chudých rodin,“ uvedl Apičai Inthutsingh.

Designér se proto rozhodl důchodcům vypomoci. Od obchodních řetězců si vyžádal vyřazené nákupní vozíky, které se svým týmem dobrovolníků předělává. Upiluje přední část, ke kolečkům přidá brzdu a sedačku a opěradla vyrobí z polštářů. Vozík je velmi jednoduchý, ale pro staré lidi má cenu zlata.

„Staré vozíky by skončily na skládce, takže supermarkety se jich zbavují rády. Je o ně velký zájem, takže je vyrábíme stále dál,“ svěřil se Apičai Inthutsingh, který lidem vozíky dodává zdarma.

Zdravotní pojištění v Thajsku by sice náklady na invalidní vozíky krýt mělo, čekatelů na ně je ale příliš a stát nestíhá požadavky vyřizovat včas. Řada lidí také nikdy zdravotní pojištění neplatila, a tak na vozík nemá nárok vůbec.

Apičai Inthutsingh dává naději právě těmto lidem. „Prostě chci něco sdílet se společností, aniž bych za to něco chtěl,“ uvedl muž.

Reklama

Související témata:

Výběr článků