Hlavní obsah

Srbský prezident se opil na festivalu vína. Vypil jsem 100 skleniček, chlubil se

2. 9. 2022, 20:20

Srbský prezident Aleksandar Vučić se při páteční návštěvě vinného veletrhu v Bělehradě pochlubil, že na něm vypil 100 skleniček. Zjevně podnapilý se poté před novináři o jednu z číší přetahoval se svou znervóznělou mediální poradkyní.

Foto: Profimedia.cz

Aleksandar Vučić během srpnového sjezdu Srbské pokrokové strany

Článek

„Už stačí, říkali mi lidé. Vypil jsem přes sto skleniček, pro mě to nic není,“ řekl Vučić u jednoho ze stánků na veletrhu balkánských vín. Slíbil, že na degustaci dorazí také v sobotu. Podle srbských médií byl v tu dobu již v očividně podroušeném stavu.

V jeden okamžik se mu jeho mediální poradkyně Suzana Vasiljevičová před zraky kamer pokusila vzít skleničku z ruky. To ale Vučić nechtěl připustit a svolil teprve tehdy, když nervózní poradkyně řekla, že chce „sama ochutnat“. Když následně položila číši na pult, hned si ji vzal zpět.

„Bojí se, že jsem pil příliš,“ řekl přítomným na adresu své spolupracovnice. „Nebojím se, ale čeká albánský premiér,“ odvětila.

Veletrh vína se v srbské metropoli koná u příležitosti pátečního zasedání iniciativy Otevřený Balkán, jejímž cílem je posílit regionální spolupráci balkánských zemí a odstranit překážky pro pohyb zboží a osob v regionu. Srbský prezident na něm coby hostitel přivítal premiéry Albánie, Severní Makedonie a Černé Hory, ale také srbského tenisového šampiona Novaka Djokoviče.

Zeman u klenotů opilý byl, šlo to cítit, řekla Němcová

Reklama

Výběr článků