Hlavní obsah

Profesor vynalezl velmi účinný trest pro opozdilce

29. 10. 2015, 16:03

Univerzitní profesor Wang S´-ťün z čínské provincie S´-čchuan se rozhodl skoncovat s nedochvilností svých studentů originálním způsobem. Opozdilce trestá požadavkem, aby tisíckrát opsali dosud neznámý čínský znak odpovídající slabice pieng.

Znak pieng je opravdu složitý. Schválně si zkuste, jak dlouho by vám trvalo jej opsat.

Článek

Znak se skládá z 56 tahů a pořídit požadovaný počet kopií je mimořádně náročné. Jedna potrestaná studentka prohlásila, že už dál nemůže, i když za sebou měla teprve 200 opisů, a prosila Wanga, aby jí trest zmírnil. Pozdě na jeho hodiny už chodit určitě nehodlá.

Druhý opozdilec při pohledu na předloženou složitost prohlásil, že raději místo toho nakreslí sto hliněných bojovníků. Což učinil, ale strávil nad tím čtyři hodiny. Podle ekonomického deníku Čcheng-tu zatím nikdo další potrestán nebyl.

Čínské znaky jsou řazeny podle BBC k nejobtížnějším ze všech jazyků. Jsou tvořeny variacemi na osm základních tahů a tyto variace se pak kombinují v jednotlivých znacích, jež jsou základem slov a vět. Podle expertů se dá znalosti čínského písma dosáhnout jedině trpělivým opakováním.

Znak pieng je naprosto nový a v čínském slovníku neexistuje. O to rychleji se díky vynalézavému profesorovi šíří mezi uživateli internetu. Mnozí ocenili učitelův tvůrčí přístup k trestání, avšak další napsali, že jim stačil pohled na znak, aby jim zašla chuť chodit pozdě do školy.

Profesora Wanga znak napadl při návštěvě provincie Šan-si, kde mu naservírovali nudlové jídlo tohoto jména.

Reklama

Související témata:

Výběr článků