Článek
Jeden z nejznámějších záběrů zesnulé britské princezny Diany pochází z roku 1997 a zachycuje ji, jak v ochranné vestě a se štítem na obličeji prochází minovým polem u angolského města Haumbo. Tento týden ji napodobil i její syn Harry, když se prošel po již vyčištěném úseku zaminované oblasti Cuito Cuanavale, která je podle webu The Telegraph největším minovým polem v Africe.
Jde o pozůstatek téměř třicetileté angolské občanské války, která skončila až na počátku nového tisíciletí. Navzdory značnému úsilí obrovské množství nášlapných min stále zůstává ukryto pod zemským povrchem, což pro místní obyvatele představuje smrtelné nebezpečí.
„Zde v Angole ohrožují pozůstatky války po třech desetiletích všechny lidi,“ uvedl k tomu sám vévoda ze Sussexu a dodal: „Děti by nikdy neměly mít strach, když si hrají venku nebo když jsou na cestě do školy.“
Harry do Angoly přicestoval se stejnou charitativní organizací, která tam před 28 lety přivezla i jeho matku Dianu.
List The Telegraph si zároveň všímá, že se tam vévoda vydal bez své ženy Meghan. Jde o doklad toho, že po několika letech společného budování „finanční nezávislosti“ a častého stěžování si na nejrůznější ústrky ze strany britské královské rodiny se nyní rozhodli budovat si vlastní kariéry odděleně.
Harry se tak vrací k tomu, co jej v minulosti zdobilo nejvíce, tedy k charitativní činnosti, zatímco Meghan nyní usiluje o komerční úspěch produktů pod svou vlastní značkou, jako jsou víno a džemy, připomínají britská média.
Cesta do Angoly, kde se Harry téměř doslova vydal ve stopách své matky, má být dalším signálem k potenciálnímu sblížení s britskou královskou rodinou. Další indicií pak je nedávno uniklá informace, že se dva Harryho poradci sešli s ředitelem komunikace královského paláce. A to navzdory tomu, že Harry před časem vztahy se svou rodinou ještě dále zhoršil v nevybíravém rozhovoru, který poskytl stanici BBC.