Článek
Podle deníku Kölner Express šlo zjevně o technickou chybu, motoristka přesto musela podat oficiální odvolání. Kdyby tak neučinila do dvou týdnů po obdržení sankčního dopisu, nabylo by rozhodnutí právní moci.
Radnice se k případu nechtěla podrobněji vyjadřovat. „S dotyčnou osobou jsme v kontaktu. Další podrobnosti nemůžeme sdělovat z důvodu ochrany osobních údajů,“ uvedla mluvčí.
Almanya’nın Köln şehrinde otobanda hız sınırını 20km/saat aşan kadına
— Emine Malkoçoğlu (@DyeEmine) July 22, 2025
7.500€ ceza kesildi, sizde ağlayın aq pic.twitter.com/H2ZcAcjIoU
„Město se nevyjadřuje k tomu, jestli došlo k nesprávnému měření rychlosti nebo zda byla do výměru uvedena nesprávná částka,“ dodala úřednice.
Expert na dopravní legislativu Tom Louven varoval veřejnost, že pokud se sankcionovaný motorista neodvolá proti pokutě do 14 dnů od doručení, stane se rozhodnutí právně závazným, byť by bylo založeno na chybě.
„Tento příklad jasně ukazuje, jak je rozumné obrátit se na advokáta,“ uvedl Louven. Podle něj není neobvyklé, že při rozhodování o postizích za dopravní delikty dochází k chybám, které laik na první pohled nemusí rozpoznat.
„Vynásobili rychlost datem?“
Případ vyvolal na sociálních sítích živou debatu, v níž diskutující spílali úřední byrokracii. „Kdo chrání občany před tímto státem?“ čílil se jeden z nich, zatímco jiný si položil otázku, zda odpovědní pracovníci radnice „nevynásobili naměřenou rychlost datem“.
Další účastník debaty se na věc podíval i z jiného pohledu. „Sen každého klimatického aktivisty,“ napsal.