Hlavní obsah

Neuvěřitelný výkon a nový rekord. Legendární jedlík zdecimoval soupeře

6. 7. 2021, 9:34

Na první pohled byste asi do profesionálního jedlíka Joeyho Chestnuta neřekli, že dokáže na posezení sníst desítky hotdogů. Skutečnost je však taková, že sedmatřicetiletý Američan v neděli v rámci tradiční soutěže opět překonal světový rekord.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Soutěž v pojídání Hot DogůVideo: Reuters

 
Článek

Prakticky nemá konkurenci a při každoroční události Nathan's Hot Dog Eating Contest je v New Yorku jednoznačným favoritem na celkové prvenství. Jediná otázka tak před soutěží zní: „Překoná Chestnut znovu rekord?”.

Ostatně letošní událost do své nabídky zařadila také česká sázková kancelář, která nabídla lidem možnost vsadit si na celkový počet párků v rohlíku, které Američan spořádá. Pro připomenutí, až do včerejška platil světový rekord 75 hotdogů za deset minut.

Foto: Profimedia.cz

Sláva vítězům, čest poraženým.

Už během první minuty soutěže ale bylo zřejmé, že rekord se bude letos pořádně třást. A také, že ano. Chestnut do sebe za deset minut doslova natlačil 76 hotdogů a o jeden tak překonal vlastní rekord z loňského roku.

Z výkonu majonézové rekordmanky se zvedá žaludek, žena navíc klame tělem

Koktejl

Kromě hotdogů je sympatický chlapík z Kalifornie držitelem mnoha dalších rekordů. Pochopitelně se všechny týkají jídla. Vloni například posvačil 32 Big Maců za 38 minut a 15 sekund. Pokud bychom však měli vyjmenovat všechny rekordy, kterých je držitelem, prakticky bychom se nedopočítali. Pořadatelé nejrůznějších soutěží jedlíků totiž moc dobře vědí, že pokud pozvou Chestnuta, je o vítězi rozhodnuto.

Letošní ročník se konal narozdíl od toho loňského za přítomnosti diváků, kteří v legračních čepičkách ve tvaru hotdogu neúnavně povzbuzovali soutěžící. Mezi ženami zvítězila Američanka Michelle Lesco. Za deset minut snědla necelých 31 hotdogů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků