Hlavní obsah

Muž na Madeiře nestíhal letadlo. Přelezl plot a běžel po ranveji

Madeira

Šedesátiletý muž přelezl plot letiště na portugalském ostrově Madeira a běžel po ranveji, aby stihl letadlo, které se už připravovalo ke startu. Cíle ale nedosáhl, protože jej zadržela ostraha, které své počínání vysvětloval tvrzením, že měl naspěch.

Foto: Shutterstock

Ilustrační foto

Článek

Incident se odehrál minulý týden. Plánovaný odlet stroje společnosti Ryanair do belgického Charleroi byl stanoven na 6:20 ráno, což znamenalo, že zmíněný klient se měl dostavit k odbavení nejpozději kolem čtvrt na pět.

To ale zjevně nestíhal, takže se rozhodl k nevšednímu kroku: se vstupem do odletové haly se nezdržoval a po přelezení plotu utíkal rovnou k letadlu, které už čekalo na pokyn dispečerů ke startu.

Scénu, která vypadala jako vystřižená z akčního filmu, zaznamenaly bezpečnostní kamery a s nimi i pracovníci letištní bezpečnostní služby. Ti opozdilce podle serveru Diário de Notícias dostihli ještě předtím, než stačil ke stroji doběhnout.

Letadlo nakonec odstartovalo v plánovaném čase, ale bez opozdilého muže. Ten musel vše vysvětlovat na policejní stanici.

„Byla to nejrychlejší cesta, jak stihnout let,“ hájil se s tím, že nechtěl provést žádný útok či sabotážní akci. Provoz letiště nebyl nijak narušen.

Sloupy a turbulence

Podle serveru Postal do Algarve policisté muže po výslechu propustili, ale stíhají jej kvůli přestupku neoprávněného vniknutí na cizí pozemek. To delikventovi se vší pravděpodobností vynese tučnou pokutu.

Mezinárodní letiště Madeira (FNC), známé také jako letiště Cristiana Ronalda, se nachází na východním pobřeží ostrova u města Santa Cruz. Je proslulé svou extrémně náročnou vzletovou a přistávací dráhou, která je částečně vyvedena na sloupech nad Atlantik. Oblast sužují časté turbulence a vyžaduje speciální výcvik pilotů.

Výběr článků

Načítám