Miss ČR je osmnáctiletá Taťána Kuchařová

BRNO

Miss České republiky 2006 se v sobotu večer v brněnském Boby Centru stala osmnáctiletá blondýnka Taťána Kuchařová, studentka jazykového gymnázia z Opočna. Porota se tak zcela shodla s diváky, u kterých zvítězila jako Miss sympatie.

Titul první vicemiss a druhé místo v soutěži si odnáší herečka Kateřina Pospíšilová z Prahy, druhou vicemiss byla zvolena studentka Renáta Czadernová z Ostravy.

Vítězka, kterou vybrala odborná porota z dvanácti finalistek, je osmnáctou královnou krásy v českých zemích od obnovení soutěže v roce 1989. Stejně jako loni její předchůdkyně se letos Kuchařová dělí o post nejkrásnější dívky země s další kráskou. Devatenáctiletou Renatou Langmannovou z Ivanovic na Hané, která v únoru zvítězila v konkurenční soutěži Česká Miss.

Kromě korunky Miss ČR 2006 od odborné poroty a vítězství u diváků, kteří si ji vybrali jako Miss sympatii, získala Kuchařová během večera ještě další dva tituly. Jako nejkrásnější dívku si ji vybrali posluchači rozhlasu, kteří jí udělili cenu Nej hlas. Porota jí pak ještě sbírku rozšířila o titul Miss elegance. Titul Miss talent získala od poroty Kamila Kavánková, Miss silueta náleží Haně Mašlíkové.

Korunky ve prospěch Kapky naděje

Osmnáctiletá Kuchařová váží 54 kilogramů, měří 177 centimetrů a pyšní se mírami 90-63-90. Do finále soutěže šla z 1. místa oblastního kola Miss Moravia. Na březnovém soustředění finalistek v Tunisku získala titul Miss Sahara.

Její korunky Miss ČR a Miss sympatie budou vydraženy ve prospěch nadací Kapka naděje a Naše dítě. Za vítězství získává automobil Toyota Aygo, bezplatný pronájem zařízeného bytu v Praze a další atraktivní ceny. Čeká ji také účast na jedné z mezinárodních soutěží Miss World 2006 v Polsku a Miss International v Japonsku.

Porotě i divákům se i dnes soutěžící dívky předvedli v tradičních disciplínách - při módní přehlídce, v takzvané volné disciplíně a také při promenádě v plavkách. Čtveřice 'top finalistek' musela navíc bez dlouhého rozmýšlení zodpovědět záludnou otázku.

Soutěž se konala poosmnácté, podle pořadatelů je tedy již "plnoletá". Proto byly při finálovém večeru připomenuty i minulé ročníky. Prezident soutěže Miloslav Zapletal chtěl původně finálový večer uskutečnit v exotickém prostředí v Tunisku. Technicky se to však nepodařilo zajistit.