Hlavní obsah

Královna Alžběta II. zemřela, napsala omylem novinářka BBC

3. 6. 2015, 14:50
Novinky, vps

Stanice BBC se musela omluvit poté, co ve středu její novinářka Ahmen Khawajová omylem na Twitteru zveřejnila zprávu, že královna Alžběta II. zemřela. Podle BBC se jednalo o chybu při interním nácviku postupů pro případ, že by panovnice opravdu zemřela.

Foto: Andrew Yates, Reuters

Královna Alžběta II. na snímku z konce května

Článek

V prvním tweetu novinářka napsala, že královna je ošetřována v nemocnici v Londýně. O chvíli později následovala zpráva, že zemřela.

Podle webu NBC News, který zveřejnil printscreeny z Twitteru, informaci převzal například Bild nebo CNN Newsource. Khawajová následně tweetovala, že se jedná o planý poplach a předchozí tweety smazala.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Během technické zkoušky pro případ úmrtí došlo omylem k publikování tweetů na účtu novinářky BBC. Tweety byly neprodleně smazány, omlouváme se za nedopatření,“ stálo v prohlášení BBC.

Chybné zprávě přidal na vážnosti fakt, že královna Alžběta II. opravdu byla v nemocnici. Podle Buckinghamského paláce se však jednalo o předem naplánovanou pravidelnou prohlídku.

Reklama

Související témata:

Výběr článků